İçeriğe geç

Twitter Eski Sürüme Geçme 2020

Dünyanın en popüler uygulaması olan Twitter, masaüstü yeni sürümüyle farklı bir görüntüye büründü. Sosyal medya devinin bu yeni versiyonunu görenler, ‘Twitter’ı eski sürümüne nasıl döndürürüm? Twitter eski hâline çevirme’ gibi yöntemlerle alışık oldukları sürüme geçmeyi istiyor. Ancak web’de her şey de olduğu gibi bunda da bir çözüm yolu var. Basit bir Google Chorme uzantısı ile Twitter’ı eski sürümüne geçirmeniz sadece 30 saniye.

Twitter’ı Eski Haline Nasıl Çeviririm?

Twitter’ın yeni arayüzü bir çok kullanıcı tarafından geçer not alamazken, kullanıcılar da eski arayüze nasıl geçileceğini araştırıyor. Twitter, test aşamasındayken opsiyonel olarak yeni arayüzü kullanıcıların beğenisine sunmuş, isteyenler eski tasarıma rahatlıkla geçebiliyordu. Ancak, Twitter kullanıcılarının hemen hemen hepsinin yeni arayüze geçirilmesiyle şirket de eskiye geçiş yolunu tamamen kapattı.

Fakat Twitter’da bu rahatsızlıktan haberdar olan yazılımcılar da bu süreçte boş boş durmak yerine yeni bir yazılım olan Google Chrome GoodTwitter uzantısını piyasaya sürdü. Google Chrome’a eklentinin indirilmesiyle beraber Twitter’ı yeni arayüzünden eski arayüzüne döndürebilirsiniz. Dilerseniz şimdi GoodTwitter nasıl kurulur? ve Nasıl kullanılır bunlardan bahsedelim biraz.

GoodTwitter Nasıl Kurulur / Yüklenir?

Öncelikle buradaki linke tıklayın, açılan sayfada sağ kısımda bulunan ‘Chorome’a ekle’ bölümüne basın. Çıkan sekmede de ‘Uzantıyı ekle’ bölümüne tıklayın. Kurulum birkaç saniye sürdükten sonra Twitter’ın eski sürümü otomatik olarak aktifleşecektir. Aktif olmaması durumunda internet sağlayıcınızın sağ üst tarafta bulunan Google ayarlar kısmında uzantılar bölümüne girin ve GoodTwitter uzantısını aktif yapın. Eski sürümünü kapatıp yeniyi kullanmak için de aynı yerden uzantıya “izin verme” bölümüne tıklayabilirsiniz.

Twitter’ı eski sürüme geçirme 2019 işlemi bu kadardı, umarım işinize yaramıştır. Herhangi bir soru, öneri veya problemde iletişim kısmından destek alabilir bizimle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir