İçeriğe geç

Facebook Şifremi Unuttum

Dünya genelinde en yaygın kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook, her geçen gün yeni üyelerinin de katılımıyla hızla büyümeye devam etmektedir. Milyonlarca kullanıcısı olması beraberinde birçok sorunu da getirmektedir maalesef. Bu sorunların başında hepinizin de tahmin ettiği gibi şifre unutma gelmektedir. Her gün binlerce kişi facebook şifremi unuttum ne yapmalıyım diye yana yana çözüm aramaktadır.

Facebook Şifremi Hatırlamıyorum Ne Yapabilirim

Son yıllarda başta facebook olmak üzere birçok üyelik sistemi ile çalışan sitelerin şifreleri unutulmaya başlandı. Bunun altında birçok sebep yatmakla birlikte en yaygın olanı şüphesiz tarayıcıların ve uygulamaların şifremi hatırla seçeneğini kullanmaktadır. İlk girişte şifremi hatırla dedikten sonra bir dahaki girişlerde tekrar tekrar şifre sormuyor. Bu da kolayımıza geliyor maalesef. Ama bilgisayarımızın tarayıcı ayarlarını sıfırladığımızda, format attığımızda kayıtlı şifreleri de haliyle silmiş oluyoruz. Yine aynı şekilde telefona format atıldığında ya da fabrika ayarlarına geri döndürüldüğünde yeniden facebook a girebilmek için eposta ve şifre istemektedir. Uzun zamandır şifresiz giriş yapıldığı için de maalesef unutuluyor.
Bu şifreler unutulduğu zaman aslında pek sıkıntı değil artık. Yeter ki çalınmasın ya da daha kötüsü art niyetli kişilerin eline geçmesin. Diğer türlü unutulan şifreler artık eskiye nazaran çok daha rahat bir şekilde yenilenerek kullanılabilmektedir. Eğer siz de facebook şifremi unuttum ne yapmalıyım diyorsanız ilk olarak tarayıcıdan facebook ana sayfasına gelmelisiniz. Burada facebook giriş için kullanılan telefon numarası veya eposta adresi ile şifre alanının hemen altında yer alan “Hesabını mı unuttun?” linkine tıklayın. Açılan sayfada “ Hesabını Bul” başlığı altındaki alana hesabınızı aramak için e-posta adresinizi veya başında 0 olmadan telefon numaranızı ilgili alana girip “Ara Butonu”’ na basın. Bu aşamadan sonra açılan sayfada bir önceki adımdaki epostanızı veya telefon numaranızı doğru girdiyseniz ve facebookta kaydettiklerinizle aynı ise sağ tarafta profil fotoğrafınızı ve isim soy isim bilgilerinizi göreceksiniz. Eğer profili gelen kişi siz değilseniz hemen altta yer alan “Sen Değil Misin?” yazan butona tıklayın. Açılan sayfaya eposta veya telefon adresinizi doğru girdiğinizden emin olduktan sonra tekrardan ara butonuna tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta bir kısmı gizlenmiş şekilde eposta adresinizi ve cep numaranızı göreceksiniz. Bunlardan herhangi birini seçerek “Devam” butonuna tıklayın. Yaptığınız seçme göre facebook tarafından bşr kod gönderilecek tarafınıza. Bu kodu alıp açılan sayfadaki ilgili alana girerek devam edin. Artık yeni şifrenizi ilgili alana girerek facebook hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Facebook Şifremi Unuttum, Telefon Numaram ve Epostamı da Kaydetmedim Ne Yapmalıyım

Facebook şifremi unuttum diyen kullanıcılar yukarıda bahsedilen aşamaları kolaylıkla geçemeyip şifrelerini alamıyorlarsa epostalarını, telefon numaralarını veya her ikisini birden ya yanlış girmiştir ya da hiç girmemiştir demektir. Ya da doğru girse bile artık bu hesapları kullanmadığı için ilerleyemiyordur. Eğer siz de bu durumda iseniz hesabınızı almak çok daha zor olacaktır. Eposta adreslerinin ve cep telefonunun olduğu sayfada “Bunlara artık erişimin yok mu?” yazan yere tıklayın. Açılan sayfada güvenlik sorusunu cevaplamayı veya arkadaşlarınızdan yardım istemeyi seçip ilgili formları doldurun. Bu da işinize yaramadı ve hala facebook şifremi unuttum ne yapacağım diye kara kara düşünüyorsanız facebook iletişim merkezine ulaşarak yardım almaya çalışın. Teknik destek ekibi sizi yönlendirerek birtakım doğrulama safhalarının ardından şifre konusunda yardımcı olacaktır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir